Сирійські війська вперше з 2012 року взяли під контроль автомагістраль Дамаск - Алеппо


Вперше з 2012 року урядові сирійські війська взяли під контроль автомагістраль Дамаск – Алеппо на північному заході країни, передає у вівторок, 11 лютого, Сирійський центр моніторингу, який базується у Лондоні і слідкує за дотриманням прав людини.

Об этом сообщает Роспрес

"Урядові сили встановили свій контроль над всією міжнародною автомагістраллю Дамаск — Алеппо, відомої як М5, вперше з 2012 року після захоплення району Аль-Рашидин", — йдеться в повідомленні.

Наголошується, що сирійські війська почали операцію 24 січня "при повній підтримці російських сил". Вона завершилася 11 лютого, коли збройні сили Сирії зайняли район Аль-Рашидин.

Згідно з даними місцевих ЗМІ, урядові сили Сирії захопили вже більше 57 районів у південній та західній сільській місцевості Алеппо.

Взяття траси М5, що проходить через Дамаск, Хомс, Хама і Алеппо, вже кілька років було однією з головних задач, поставлених перед урядовими силами. Це важлива автомагістраль, яка основою всієї транспортної системи країни.

Напередодні в Сирії збили вертоліт урядових сил Башара аль-Асада.

15 січня, в результаті нового удару по утримуваному повстанцями північно-західного району Сирії вбито більше десятка осіб.

5 січня жертвами авіаударів і обстрілів населених пунктів в Ідлібі (Сирія) за добу стали ще десять мирних жителів, понад 20 отримали поранення.

Нагадаємо, за час війни в Сирії з 2011 року, за даними ООН, загинули понад півмільйона людей і ще кілька мільйонів були змушені покинути свої будинки. За даними спостерігачів з Сирійської мережі з прав людини, більшість цивільних загинули від рук терористів ІГІЛ, а також союзу Росії та сил режиму Асада.

У лютому Туреччина проведе саміт щодо Сирії з лідерами Франції, Німеччини і Великої Британії на тлі напруженості навколо конфлікту.

23 жовтня Міністерство оборони Туреччини заявило про завершення антикурдської військової операції на півночі Сирії. Детальніше про протистояння в Сирії читайте у статті Віктора Каспрука "Америка перебиває "сирійську гру" Кремля".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/siriyski-viyska-vpershe-z-2012-roku-vzyali-pid-kontrol-avtomagistral-damask-aleppo-338363_.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя