Мешканець Львівщини заразився лептоспірозом під час риболовлі на Прикарпатті

news-image: Мешканець Львівщини заразився лептоспірозом під час риболовлі на Прикарпатті
Мешканець Львівщини заразився лептоспірозом під час риболовлі на Прикарпатті

Чоловік заразився лептоспірозом під час відпочинку і риболовлі на Дністрі, бо заходив у воду зі свіжою раною на нозі, повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ірина Куліш. Об этом сообщает chernigov-grad.in.ua со ссылкой на СМИ.

Пацієнт повідомив, що у середині серпня він з двома друзями відпочивав на Дністрі у с. Уніж Івано-Франківської області. 10 днів вони жили у наметах, рибалили, купалися.

Після повернення додому у 57-річного чоловіка раптово піднялася температура, боліла голова, м’язи.

«Чоловік захворів 24 серпня, але спершу лікувався самотужки і по допомогу до медиків у Дублянську міську лікарню звернувся 27 серпня. У нього спочатку діагностували ентеровірусну інфекцію, а згодом запідозрили лептоспіроз і 29 серпня його госпіталізували у Львівську обласну інфекційну лікарню. 2 вересня діагноз лептоспіроз підтвердили лабораторно», – повідомила Ірина Куліш.

За словами лікаря, пацієнт під час відпочинку натер ногу і зі свіжою раною купався, заходив у воду і під час риболовлі. Босоніж ходив і у мілких місцях, там , найвірогідніше, лептоспіри (збудники хвороби) через відкриту рану і потрапили в організм.

Як повідомила завідувачка діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян, у пацієнта неважка форма лептоспірозу. Його стан вже задовільний.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 градусів Цельсія, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки.Джерело статті: “http://blitz.if.ua/news/meshkanec-lvivschyny-zarazyvsya-leptospirozom-pid-chas-rybolovli-na-prykarpatti.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя